Hlávkový salát, zelený čaroděj...

13. července 2008 v 13:55 | Luffinka |  Zdravé Papání
Hlávkový salát je jeden z nejstarších druhů zeleniny, je snadno stravitelný, má vysokou biologickou hodnotu a je oblíbený pro velké možnosti jeho úpravy v kuchyni.

Tato zelenina má svůj původ pravděpodobně ve Středomoří a je typickou zeleninou našich zahrádek. Právě doma pěstovaný je nejzdravější, protože obsahuje nejméně dusičnanů. Pěstuje se ve třech typech- hlávkový, římský a ledový. Římský salát má tužší listy a příjemnou mandlovou chuť, ledový salát je zase křehká varianta hlávkového salátu.
Červeně zbarvený salát má na rozdíl od zeleného větší množství karotenu, zelený je zase bohatý na hořčík. Karoteny chrání před volnými radikály, hořčík je důležitý protistresový prvek. Je to nutričně hodnotná zelenina, obsahuje vitamin C, provitamin A, kyselinu listovou. vitaminy B1, B2, E, draslík, fosfor. vápník, hořčík, železo, zinek, jód. Kyselina listová stimuluje tvorbu žaludečních šťáv, ale ničí se teplem, nebo dlouhodobým skladováním při pokojové teplotě. Salát obsahuje mnoho vody a má malou energetickou hodnotu, proto se hodí při redukčních dietách. Množství vlákniny urychluje pohyb potravy střevy, odstraňuje, zácpu a váže jedovaté látky. Obsahuje také látky s protikřečovými a tišícími účinky.
Rostlina obsahuje vodu, bílkoviny, tuky, a vlákniny , dále cenné minerální látky jako K, P, Ca, Mg, Fe, vitamín C, A, B1 a B2. Pro svoji křehkost, šťavnatost a dobrou stravitelnost je salát velmi dobrým doplňkem stravy. Šťáva z listů obsahuje malé množství kyseliny jablečné, citronové, šťavelové, dále asparagin a hořkou látku lactusin. Z obsahového hlediska jsou hodnotnější obalové listy hlávky, i když chutnější a křehčí jsou etiolované listy vnitřní.

+ jsem pro vás našla ještě pár doplňujících informací z www.istob.cz ;)
HLÁVKOVÝ SALÁT
Hlávkový salát má velmi nízkou energetickou hodnotu a pro redukční dietu je velmi vhodný. Obsahuje vitamín C- antioxidant, který je důležitý pro imunitní systém, provitamín A, kyselinu listovou, vitamín K, draslík, fosfor a další minerální látky. Patří na stůl těch, kteří se chtějí zdravě stravovat.
Složení
Kilojouly (kJ): 80
Bílkoviny (g): 2
Tuky (g): 0
Sacharidy (g): 3
Vláknina: 0,9
Kus = 1 porce (g / ml):
Porce (kJ):
Přepočtový koeficient g / ml:
LEDOVÝ SALÁT
Ledový salát je nízkoenergetická zelenina a do redukční diety patří.Je to nejsladší varieta ze všech druhů salátu a byl vyšlechtěn v USA. Je to zelenina s vysokou nutriční hodnotou. Obsahuje cenný vitamín C, antioxidant důležitý pro imunitní systém, provitamín A, kyselinu listovou, vitamín K. Dále je bohatý na minerální látky- draslík, fosfor, vápník, sodík, železo a další. Je to jedna z nejcennějších jarních zelenin,patří na stůl všem.
Složení
Kilojouly (kJ): 50
Bílkoviny (g): 1
Tuky (g): 0
Sacharidy (g): 2
Vláknina: 1,2
.....................................................................................................................................
Účinky na organismus:
- posiluje imunitní systém
- zvyšuje výkonnost svalů
- posiluje srdce
- zvyšuje přísun kyslíku do buněk
- zlepšuje zužitkování bílkovin
- uvolňuje zácpu
- je vhodný při dietách
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lily lily | Web | 13. července 2008 v 14:00 | Reagovat

ja neveim nechaj si ho ja obcas budem tam davat dake foto vahu a taaak :)a pozrem tam hlavne moje naj SB

2 tamina tamina | Web | 13. července 2008 v 14:53 | Reagovat

ahoj:)

dekuju.... doufam že se mi povede aspon neco zhubnout:D min... 5Kg:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama