MATÉ..národní nápoj néjen Paraguayců..

16. července 2008 v 17:19 | Luffinka |  Zdravé Papání
Čaj Maté?...bez něj už si ráno nemůžu ani představit..ano teď ulítávám na kafi, ale svýmu Maté zůstávám věrná :D
..Jednou jsem se stavila v čajovně pro sypanej zelenej čaj a uviděla jsem tam poličku s nápisem Matee..řekla jsem si jo tak to je to co furt chlastali v tý telenovele (Kachorra - svýho času dobrej seriál :D ) a když jsem zjistla že pomáhá i při dietách, zbalila jsem hned dva balíčky :D a hned po prvním loku zjistila, že jsem udělala jedině dobře :)
...Tak vám sem o něm hodim pár informací, třeba vám taky zachutná

MATEE (CESMÍNA PARAGUAYSKÁ)

Připravuje se z prastaré "čarodějné" jihoamerické posvátné byliny cesmíny paraguayské, která obsahuje více než 4% kofeinu a řadu dalších důležitých látek pro lidský organismus. Cesmína paraguayská je stále zelený strom vysoký až 15 metrů, z něhož se sklízí celé větve a listy. Ty se pak suší, čímž ztrácí přibližně 70% své hmotnosti. Následuje doba zrání - minimálně 30-45 dní, někdy však až 1 rok.
Jeho velmi příznivé účinky se projevují zejména v oblasti posílení nervového a imunitního systému. Má silné stimulující účinky na činnost mozku, obsahuje důležité aminokyseliny, vitamíny A, B, C, minerály a antioxidanty. Dobré zkušenosti jsou s mate i při redukčních dietách. Přestože obsahuje velké množství kofeinu, je jeho pití zdravější než pití kávy.
Mate se pije v nejrůznějších úpravách, velmi horké, hořké nebo s nejrůznějšími příchutěmi. Používá se též jako ingredience do míchaných alkoholických nápojů. Pije-li se chlazené, potom se mu říká TERERÉ.
Povzbuzuje, ale nerozčiluje - Zhruba polovina množství kofeinu obsažená v čaji maté je stejně jako u zeleného čaje a u čaje pu-erh vázána na třísloviny Tím pádem není volně přístupná a potřebuje svůj čas, aby mohla začít působit. Vašemu tělu tím jen prospěje.
Hrubý, ale zdravý - Čaj maté má skutečně hrubou chuť na niž je nutno si nejprve zvyknout. Mohou za ni opět hořké složky, které při louhování přecházejí do čaje. Ale jsou to také ony, které trochu popohánějí látkovou výměnu a trávení.
Vybrané biolátky - I aktivní biolátky napomáhají zdraví. Např. saponiny se starají o správnou hladinu cholesterolu, dobře fungující imunitní systém a další záležitosti. Flavonoidy jsou zase našimi partnery při prevenci rakoviny. Vzhledem ke svému silnému antioxidačnímu působení prakticky nedávají šanci volným radikálům. Navíc působí protizánětlivě, odvádějí jedy a stejně jako saponiny snižují hladinu cholesterolu.
Nápoj z maté je zelenavě hnědý a má především zvláštní kouřovou vůni.
Jeho esence způsobují, že se váš žaludek bude cítit sytý a zaplněný.
Příprava
Tradičně se mate připravuje v tzv. calabase (vysušené tykvi) a poté se pije pomocí bombilly (kovového, nebo přírodního brčka zakončeného sítkem). U nás se mate připravuje a popíjí jako černý čaj, do nádoby (1,5 dl) nasypte jednu čajovou lžičku mate a zalijte vroucí vodou. Louhujte 3-5 minut (čím déle tím je nálev povzbudivější). Ze stejné dávky je možno připravit ještě jeden nálev. Doporučuje se pít dvakrát denně - první šálek ráno, druhý v době oběda.
Čaj se nesladí, když ho osladíte přijdete tím o dokonalou souhru chuťových buněk.
Sypaný čaj je záruka kvality

Na trh se čaj maté dodává nejen sypaný, ale také porcovaný v nálevových sáčcích. Vždy, ale platí pravidlo, že sypaný čaj je mnohem kvalitnější než porcovaný.
Zastánci tradiční konzumace pijí maté pouze z nádoby z tykve a zvláštní trubičkou zvanou "bombilla", která je určena k srkání čaje, jelikož se pije velice horký. Jako náhražka může sloužit i miska a dřevěné brčko k srkání.
Maté se opravdu nepije, ale srká. Tím se prý zvyšují jeho účinky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fairy Fairy | Web | 16. července 2008 v 17:57 | Reagovat

miluju maté! doporučuji maté šamanův oheň je to dobrotka...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama